آمار
menusearch
setapco.ir

معرفی نرم افزار آباکوس ,

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ دوشنبه
(0)
(0)
معرفی نرم افزار آباکوس
معرفی نرم افزار آباکوس

معرفی نرم افزار آباکوس

آباکوس یک بسته ی نرم افزاری مبتنی بر روش المان محدود است که اولین نسخه‌ی آن در سال 1978 منتشر شده است. در ابتدا کمپانی توسعه دهنده‌ی این نرم‌افزار، به فراخور نام توسعه دهندگانش،Hibbitt, Karlsson & Sorensen, Inc. نامیده شده است. در ادامه این نام به ABAQUS Inc. تغییر یافته است. امروزه، آباکوس زیر مجموعه‌ای‌ از Dassault Systèmes Simulia Corp. محسوب می‌شود.  واژه abaqus از لغت لاتین abacus به معنای چرتکه برگرفته شده است. این بسته‌ی نرم افزاری توانمند، از پنج زیر نرم افزار اساسی تشکیل شده است:

  1. Abaqus/CAE به معنای محیط کامل آباکوس؛ که در آن همه‌ی اعمال مدل‌سازی، اسمبل کردن قطعات، حل و مشاهده نتایج قابل انجام است.

  2. Abaqus/standard؛ کهبا استفاده از الگوریتم حل ضمنی، بسیاری از مسائل المان محدود را حل می کند.

  3. Abaqus/explicit؛ که با استفاده از حل گر صریح، برای حل مسائلی با پدیده‌های غیرخطی‌های بزرگ و دینامیک شدید به کار می‌ورد.

  4. Abaqus/CFD؛ که با استفاده از روابط دینامیک سیالات محاسباتی، مسایل مربوط به جریان سیال و انتقال حرارت در محیط‌های شامل سیال را حل می‌کند.

  5. Abaqus/electro magnetics؛ برای حل مسائل الکترومغناطیس از آن استفاده می‌شود.

یکی از مزیت‌های عمده نرم افزار آباکوس، قابل توسعه بودن کدهای عددی آن با استفاده از زبان اسکریپت نویسی قدرتمند پایتون است. هم چنین می‌توان با استفاده از زبان برنامه نویسی محبوب فرترن، سابروتین‌های مختلفی را توسعه داده و در نرم افزار اجرا نمود. به عبارت دیگر، آباکوس یک نرم افزار open-source است.

از نرم افزار آباکوس در حوزه‌های مختلفی از صنعت و مهندسی از جمله اتومبیل سازی، هوافضا و قطعه سازی به طور گسترده استفاده می‌شود. این نرم‌افزار با دارا بودن الگوریتم‌های قوی غیرخطی، برای شبیه‌سازی پدیده‌های چند فیزیکی هم‌چون، اندرکنش آکوستیک- سازه و اندرکنش دما- سازه  نیز به کار گرفته شده است.

instagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

بستن
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

0 نظر