آمار
menusearch
setapco.ir

تفاوت آباکوس استاندارد با آباکوس explicit ,

۱۳۹۸/۷/۲۸ یکشنبه
(0)
(0)
تفاوت آباکوس استاندارد با آباکوس explicit
تفاوت آباکوس استاندارد با آباکوس explicit

سیستم المان محدود آباکوس شامل موارد زیر است:

    • آباکوس/ استاندارد ، یک برنامه المان محدود عام- منظوره

    • آباکوس/ صریح ، یک برنامه المان محدود دینامیک صریح

    آباکوس / CAE ، یک محیط تعاملی است که برای ایجاد مدل های المان محدود، ارائه تحلیل های آباکوس و ارزیابی نتایج مورد استفاده قرار می گیرد.

    آباکوس/ Visualization، زیر مجموعه ای از آباکوس CAE که فقط شامل قابلیت پس پردازش نتایج را دارد.

چندین گزینه الحاقی که تنها در صورتی که لایسنس شما شامل آن‌ها باشد در دسترس هستند، می توانند برای گسترش بیشتر قابلیت های آباکوس استاندارد وآباکوس صریح استفاده شوند.

    گزینه آباکوس/ Aquaبا آباکوس استاندارد و آباکوس صریح کار می کند. آباکوس Aquaشامل ویژگی های اختیاری است که به طور خاص برای تجزیه و تحلیل سازه های پرتو مانند نصب شده در زیر آب و در معرض بارگذاری توسط جریان های آب و عمل موج طراحی شده است.

    گزینه آباکوس/ طراحی شما را قادر می سازد تجزیه و تحلیل حساسیت طراحی (DSA) را انجام دهید. گزینه آباکوس طراحی با آباکوس استاندارد کار می کند.

    آباکوس/ AMS یک حل کننده ویژه اختیاری است که در آباکوس استاندارد کار می کند و راه حل بسیار سریع برای مسائل بزرگ مقادیر ویژه را ارائه می دهد.

    • تکنیک شبیه سازی آباکوس دو برنامه کاربردی ، به عنوان قابلیت افزودنی جداگانه، برای اتصال بین آباکوس و سایر برنامه های تحلیل در اختیار شما قرار می دهد.

    آباکوس/ foundationیک زیر مجموعه اختیاری از آباکوس استاندارد است که دسترسی مقرون به صرفه تر به عملکرد خطی و تحلیل آنالیز دینامیک در آباکوس استاندارد را فراهم می کند.

    • آباکوس به عنوان ابزاری انعطاف پذیر برای مدل سازی المان محدود طراحی شده است. جنبه مهم این انعطاف پذیری شیوه ای است که آباکوس به کاربر اجازه می دهد تا تاریخچه را برای تجزیه و تحلیل طی کند. این با تعریف روندهای تحلیل انجام می شود.

    • یک مفهوم اساسی در آباکوس تقسیم تاریخچه مسئله به مراحل است. یک مرحله هر فاز مناسب از تاریخچه است - یک تحلیل حرارتی گذرا، یک خزش ایستا ، یک تحلیل دینامیکی گذرا و امثال این ها. در ساده ترین شکل در آباکوس استاندارد ، یک "مرحله" فقط یک تجزیه و تحلیل استاتیک از تغییر بارگذاری از یک اندازه به اندازه دیگر است.

    در هر "مرحله" کاربر روشی را انتخاب می کند ، بنابراین نوع آنالیز را که در طول مرحله انجام می شود، تعریف می کند: تجزیه و تحلیل تنش پویا ، مقادیر ویژه کمانش، تحلیل انتقال گرمای گذرا و سایر موارد. انتخاب روند می تواند  مرحله به مرحله در هر مسیر معناداری تغییر کند. از آنجا که وضعیت مدل (تنش، فشار، دما و ...) در تمام مراحل تحلیل به روز می شود، اثرات تاریخچه قبلی همیشه در هر مرحله جدید در پاسخ گنجانده شده است. بنابراین، برای مثال، اگر استخراج فرکانس طبیعی پس از یک مرحله آنالیز استاتیک هندسی غیرخطی انجام شود، سفتی پیش بار را شامل می شود.

    • آباکوس/ استاندارد گزینه های پاسخ خطی و غیر خطی را ارائه می دهد. این برنامه واقعا یکپارچه است. بنابراین تحلیل خطی همیشه به عنوان تحلیل اختلالات خطی در وضعیت متناظر با زمان معرفی روش تحلیل خطی در نظر گرفته می شود. این روش اختلال خطی اجازه‌ی استفاده از کاربرد عمومی تکنیک های تحلیل خطی رادر مواردی که پاسخ خطی به پیش بارگذاری یا سابقه پاسخ غیرخطی مدل بستگی دارد می‌دهد.

    • در مسائل غير خطي، هدف، بدست آوردن راه حل همگرا با حداقل هزينه است. روند های غیرخطی در آباکوس استاندارد دو رویکرد برای این امر ارائه می دهد. کنترل مستقیم کاربر روی اندازه گام های زمانی که به موجب آن کاربر طرح افزایش گام های زمانی را مشخص می کند. کنترل اتوماتیک رویکرد متناوب است: کاربر مرحله را تعریف می کند و تحمیل های خاص یا اندازه‌های خطا را مشخص می کند. آباکوس استاندارد سپس به صورت خودکار در حینی که پاسخ را در هر مرحله تولید می‌کند، افزایش ها را انتخاب می کند. این روش معمولاً کارآمد تر است، زیرا کاربر نمی تواند پاسخ را قبل از زمان پیش بینی کند. کنترل اتوماتیک به ویژه در مواردی که افزایش زمان یا بارگذاری به طور گسترده در هر گام حل تغییر می کند، بسیار با ارزش است و اغلب در مسائل پخش (مانند خزش ، انتقال حرارت و ترکیب) وجود دارد.

    • در آباکوس/ صریح ، افزایش گام زمانی حل توسط حد پایداری اپراتور اختلاف مرکزی کنترل می شود. از این رو، طرح افزایش گام زمانی کاملاً اتوماتیک است و نیازی به مداخله کاربر ندارد. افزایش گام زمانی مشخص شده توسط کاربر در دسترس نیست زیرا همیشه غیر بهینه خواهد بود.

    • آباکوس استاندارد و آباکوس صریح، ماژول های برنامه جداگانه ای با ساختار داده های مختلف هستند. بنابراین، روش دینامیک صریح نمی تواند در همان تحلیل مانند هر یک از مراحل موجود در آباکوس استاندارد استفاده شود. با این حال، آباکوس این امکان را برای وارد کردن مش تغییر یافته و حالت مواد مرتبط از آباکوس/ صریح به آباکوس/ استاندارد و بالعکس را فراهم می کند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

بستن
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

0 نظر